We guard Your energy!!!

logo PQ-SYSTEM logo ELMONTAŻ

Produkty - Baterie kondensatorów dławikowe BKD

  • Baterie kondensatorów dławikowe BKD przeznaczone są do automatycznej kompensacji mocy biernej w trójfazowych sieciach 400V, w których występują znaczne odkształcenie napięcia lub prądu, oraz wszędzie tam gdzie występuje rezonans baterii z siecią.

  • Dzięki zastosowaniu nowoczesnego cyfrowego regulatora mocy biernej, urządzenie automatycznie załącza odpowiednią ilość kondensatorów, wymaganą do utrzymania współczynnika mocy na zadanym poziomie.

  • Baterie zbudowane są z samoregenerujących kondensatorów energetycznych o niskich stratach mocy, wyposażonych w rezystory rozładowcze i zabezpieczenia ciśnieniowe zapobiegające eksplozji kondensatora. W celu ochrony kondensatorów przed uszkodzeniem na skutek oddziaływania wyższych harmonicznych w bateriach stosuje się dławiki o tłumieniach 7% lub 14%. Do załączania członów zastosowano styczniki gwarantujące łagodne załączanie i wyłączanie kondensatorów.

  • Cyfrowe regulatory poza regulacją współczynnika mocy kontrolują temperaturę w szafie i sterują pracą wentylatorów oraz mierzą inne parametry sieci.

  • Baterie typu BKD sprawdzają się w sieciach o podwyższonej zawartości harmonicznych napięcia i prądu oraz tam, gdzie baterie standardowe wchodzą w rezonans z siecią zasilającą.

rysunek_bateria_dlawikowa
Parametr: Min: Max:
Moc baterii: Od 5 kVar 700 kVAr - większe moce na zapytanie
Ilość stopni regulacji: 2 12
Moc najmniejszego członu: 1 kVAr 50 kVAr
Tłumienie dławików: 7% 14%
Temperatura pracy: -10°C (możliwe wykonania zewnętrzne na niższe temperatury) +35°C
Chłodzenie: Naturalne lub wymuszone -
Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, złóż zamówienie już dziś na adres: marketing@korporacjasystem.pl