We guard Your energy!!!

logo PQ-SYSTEM logo ELMONTAŻ

Produkty - Baterie kondensatorów do kompensacji w układach
o dużej asymetrii obciążenia faz

  • Baterie kondensatorów do obciążeń niesymetrycznych oferujemy w wykonaniu standardowym, wzmocnionym i dławikowym.

  • Tradycyjne baterie kondensatorów dobrze sprawdzają się w przypadku kompensacji mocy biernej w układach z symetrycznym obciążeniem faz. Problem pojawia się gdy odbiorca pobiera niewielką moc (kilkanaście do kilkudziesięciu kilowatów), przy dużej i zmiennej asymetrii obciążenia poszczególnych faz. Sytuację taką można spotkać najczęściej w małych budynkach biurowych, hotelowych, budynkach zamieszkania zbiorowego.

  • Ze względu na to, że tradycyjne regulatory mierzą prąd tylko w jednej fazie, dokładność ich regulacji w takim przypadku zależeć będzie od tego, w jakim stopniu współczynnik mocy w mierzonej fazie odpowiada wypadkowemu współczynnikowi mocy w układzie. W zależności od sytuacji bateria może powodować przekompensowanie lub nie zapewniać odpowiedniego poziomu skompensowania mocy indukcyjnej.

  • Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie baterii kondensatorów z regulatorem do obciążeń niesymetrycznych. W odróżnieniu od tradycyjnych regulatorów mierzy on prąd w trzech fazach, co pozwala na obliczenie rzeczywistego współczynnika mocy całego układu, a nie tylko jednej fazy. Dzięki takiemu rozwiązaniu bateria zapewnia właściwą kompensację w pełnym zakresie obciążenia faz i nie powoduje przekompensowania.

rysunek_bateria_obciazenia_niesymetryczne
Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, złóż zamówienie już dziś na adres: marketing@korporacjasystem.pl