We guard Your energy!!!

logo PQ-SYSTEM logo ELMONTAŻ

Kompleksowa oferta Kompensacji Mocy Biernej

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie kompensacji mocy biernej pozwala nam oferować Państwu optymalne technicznie i cenowo rozwiązania eliminujące opłaty z tytułu ponadumownego poboru energii biernej. Świadczymy usługi zarówno dla małych jaki i dużych odbiorców energii, kompleksowo rozwiązując problem opłat, począwszy od analizy ekonomicznej opłacalności zamierzenia, na dostawie i uruchomieniu urządzeń kończąc.
rys.kompensacja0
1. Analiza techniczno - ekonomiczna opłacalności inwestowania w kompensację mocy biernej:

Analiza przeprowadzana jest na podstawie danych z faktur za energię elektryczną i obejmuje wyliczenie szacunkowych kosztów inwestycji w różnych wariantach oraz przewidywanego czasu zwrotu nakładów. Ten etap jest całkowicie bezpłatny i pozwala Klientowi ocenić czy warto podejmować działania.

rys.kompensacja1
2. Pomiary parametrów sieci i profilu mocy biernej do doboru urządzeń kompensacyjnych:

Wykonanie pomiarów profilu mocy i parametrów energii oraz wizja lokalna w celu określenia typu urządzenia kompensacyjnego, które zapewni wymagany efekt ekonomiczny i techniczny oraz wieloletnią bezawaryjna pracę. Z przeprowadzonych pomiarów przekazujemy pełny raport wraz z dobranym urządzeniem oraz ofertę jego dostawy i montażu. Wykonanie pomiarów nie obliguje do skorzystania z przedstawionej oferty. Ponieważ przekazujemy pełne wyniki pomiarów oraz dobór urządzenia, wykonanie pomiarów jest płatne.

W przypadku, gdy ponosisz opłatę za pobór energii pojemnościowej, możliwe jest dobranie urządzenia kompensującego na podstawie profilu mocy z licznika dystrybutora energii (jeżeli taki zostanie udostępniony). Wówczas nie naliczamy opłat za dobór urządzenia. Ze względów technicznych nie dobieramy baterii kondensatorów na podstawie pomiarów innych firm (często nie są one wykonane prawidłowo co uniemożliwia nam zapewnienie gwarancji na dostarczany produkt).

rys.kompensacja2
3. Prefabrykacja baterii kondensatorów oraz dławików kompensacyjnych:

Jesteśmy producentem urządzeń do kompensacji mocy biernej. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia kompensacyjne są wykonywane w naszym zakładzie prefabrykacji i możemy ręczyć za jakość ich wykonania. Nasze baterie oraz dławiki dostosowywane są do warunków w jakich będą pracować, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym (dopasowanie do istniejących na obiekcie szaf). Oferujemy:

Na nasze urządzenia udzielamy 2-letniej gwarancji.

rys.kompensacja3
4. Dostawa i montaż urządzeń do kompensacji mocy biernej:

W ramach usługi kompleksowej:

 • dostosowujemy rozdzielnice w obiekcie do podłączenia baterii kondensatorów (dobudowa przekładników, zabezpieczeń, układanie kabli) lub dławików,

 • wykonujemy trasy kablowe,

 • posadawiamy baterie oraz dławiki w miejscu docelowym,

 • uruchamiamy i regulujemy urządzenia na obiekcie.

Na dostarczone przez nas urządzenia i wykonane prace montażowe udzielamy gwarancji.

rys.kompensacja4
5. Przeglądy oraz serwis baterii kondensatorów oraz innych urządzeń kompensacyjnych:

Oferujemy także usługi w zakresie przeglądów i napraw istniejących baterii kondensatorów (również innych producentów), w tym:

 • ocenę poprawności pracy,

 • pomiar mocy rzeczywistej członów,

 • sprawdzenie poprawności podłączenia,

 • sprawdzenie stanu technicznego elementów,

 • przeglądy okresowe i konserwację.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

 • Dla nas nie jesteś jednym z wielu. Dla każdego Klienta zawsze dobieramy najlepsze rozwiązanie jego problemu.

 • Nie mamy przed Klientem żadnych tajemnic. Jeżeli masz pytania - związane z tematyką doboru baterii, ich zastosowaniem i zasadą działania - chętnie na nie odpowiemy.

 • Nie mamy nic przeciwko temu, abyś patrzył nam na ręce. Zawsze dostajesz pełny raport z przeprowadzonych przez nas pomiarów, dzięki czemu sam możesz sprawdzić czy dobraliśmy dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

 • Gwarantujemy najwyższą jakość usług i stosowanych materiałów. Udzielamy pełnej 2-letniej gwarancji na dobrane i dostarczane przez nas urządzenia.

 • Dbamy o zadowolenie naszych Klientów. Nie mamy nic przeciwko temu, abyś sprawdził nasze referencje.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami pod numerami: (12) 378-96-60 lub 668-648-114 i porozmawiaj z jednym z naszych konsultantów lub napisz do nas na adres e-mail: biuro@korporacjasystem.pl