We guard Your energy!!!

logo PQ-SYSTEM logo ELMONTAŻ

Produkty - dławik do kompensacji mocy biernej pojemnościowej

Dławik kompensacyjny (DK) - zastosowanie

Dławik kompensacyjny stosowany jest do kompensacji mocy biernej pojemnościowej. Moc ta może być generowana między innymi przez:

W wielu przypadkach moc pojemnościowa pobierana przez obiekt jest niewielka i niezmienna w czasie. Dlatego najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie dławika kompensacyjnego załączonego na stałe. Niewielka moc dławika w stosunku do mocy pobieranych przez obiekt nie powoduje naliczania opłat za ponadumowny pobór energii biernej indukcyjnej, a jednocześnie eliminuje opłaty za energię bierną pojemnościową.

Ważne jest, aby zastosowanie dławika poprzedzić pomiarem profilu mocy, w celu doboru właściwej mocy dławika. Jeżeli odbiorca pobiera dużą moc pojemnościową (rzędu kilkudziesięciu kVAr), o zmiennym charakterze, należy zastosować baterię dławików z automatycznym regulatorem mocy. Urządzenia te również znajdują się w naszej ofercie.

Oferujemy dławiki kompensacyjne jedno- i trójfazowe oraz zestawy dławików o mocach od kilkuset VAr do kilkudziesięciu kVAr. Oferowane przez nas urządzenia są kompletnie wyposażone w elementy sterujące i zabezpieczające (nie wymagają zakupu dodatkowego osprzętu). Dławiki są gotowe do montażu i podłączenia, umieszczone w specjalnych obudowach zapewniających odpowiednią wentylację.
Masz wątpliwości czy dany produkt sprawdzi się w Twoim zakładzie?
Skontaktuj się z nami pod numerami: (12) 378-96-60, 668-648-114 lub napisz do nas na adres: biuro@korporacjasystem.pl
Odpowiemy na Twoje pytania i dobierzemy najlepsze urządzenie dla Twojej firmy.

Galeria - dławik kompensacyjny (DK):

image_1 image_2 image_3 image_4 image_5