We guard Your energy!!!

logo PQ-SYSTEM logo ELMONTAŻ

Monitorowanie rozdzielnic elektrycznych

Każdy przedsiębiorca dobrze wie jak istotne we współczesnym zarządzaniu są informacje. Im więcej wiemy, tym jesteśmy w stanie lepiej wykorzystać nasze możliwości i optymalizować procesy. Dlatego tak istotne jest posiadanie informacji nie tylko o zużyciu energii elektrycznej lecz także o innych jej parametrach, profilu dobowym, rozpływie na poszczególne odbiory. Dane dostarczane przez dystrybutorów energii na fakturach są bardzo skąpe i ograniczają się do zużycia energii oraz mocy maksymalnej. Nie można na ich podstawie wnioskować czy obecne zapotrzebowanie na moc i energię jest optymalne, ani zarządzać produkcją.
rys.rozdzielnice

Rys.1. Niezależnie od tego jakie rozdzielnice funkcjonują w zakładzie -
starszego typu czy nowsze, monitoring rozdzielnic stanowi
świetne narzędzie kontrolne oraz diagnostyczne.

W takim przypadku wygodnym rozwiązaniem staje się system monitorowania rozdzielnic elektrycznych, który na bieżąco zbiera informacje o aktualnym zapotrzebowaniu na moc, energię oraz o jej parametrach. Dane archiwizowane w systemie umożliwiają optymalizację produkcji np. poprzez takie rozłożenie w czasie poszczególnych cykli, aby maksymalnie wykorzystywać moc zamówioną. System może być zrealizowany na wiele sposobów, np. przy użyciu analizatorów tablicowych i komputera z odpowiednim oprogramowaniem, systemem SCADA lub innym.

Proponowane przez nas rozwiązanie oparte jest na sterowniku z wbudowanym Web-serwerem co eliminuje konieczność instalowania aplikacji na komputerach. Nie jest również limitowana liczba stanowisk komputerowych, na których jednocześnie mogą być wyświetlane. Pomiar realizowany jest za pomocą modułów pomiarowych, które zastępują klasyczne analizatory tablicowe. Zaletą takiego rozwiązania jest duża częstotliwość odświeżania danych w systemie, a także ograniczenie ilości miejsca potrzebnego w rozdzielnicy. Moduły umożliwiają zarówno pomiar pośredni jak i półpośredni i mogą pracować w rozdzielnicach o napięciach do 690V AC. Podgląd danych w trybie on-line oraz danych archiwalnych odbywa się przy użyciu typowych przeglądarek internetowych oraz urządzeń mobilnych z systemem Android.

Zalety systemu monitorowania rozdzielnic elektrycznych

Zastosowanie systemu monitorowania niesie ze sobą szereg korzyści:

obraz2

Rys.2. Przykładowy ekran wizualizacji monitoringu rozdzielnicy - Rozdzielnica RG1
(kliknij na rysunek, aby go powiększyć)

Masz pytania dotyczące monitoringu rozdzielnic? Zadzwoń i porozmawiaj z jednym z naszych konsultantów:
(12) 378-96-60, 668-648-114 lub napisz do nas na adres e-mail: biuro@korporacjasystem.pl

Spis artykułów:

Do początku strony...